Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Yeni dekandan Ahmet Boztaş’a ziyaret

24 Kasım 2017 Cuma, 11:18

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ne dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer’in ziyaretinde yaptığı açıklamada üniversiteleşme yolunda bir büyük adım daha atıldığını söyledi.

A.Ü. Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş’ı ziyaret etti. Ziyarette gelecek yıl öğrenci alacak olan fakülte görüşüldü.  MATSO Ahmet Boztaş, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ne dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer’a hayırlı olmasını dileyerek görevinde başarılar diledi.  Manavgat’a Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin ardından Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin de gelecek yıl öğrenci alacağını kaydeden Boztaş, “Üniversiteleşme yolunda ilerliyoruz. 2. Fakültemiz kurularak dekan hocam göreve başladı. Fakültemizde gelecek yıl 2 bölüme öğrenci alımı yapılacak. Şimdilik Fakültemiz MATSO Turizm Fakültesi binasında açılacak. Manavgat olarak 3. fakültenin açılması için çaba gösteriyoruz. 3. Fakültenin kurulması ile ilçemizde üniversite kuruluşunun geçekleşebileceğiz” dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR

3’ncü fakültenin kurulması ile ilçede üniversite kuruluşunun geçekleşebileceğine vurgu yapan Boztaş, “Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi kurulmasında emeği geçen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere  AK Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, bölge milletvekillerimiz ile Akdeniz Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sayın Mustafa Ünal, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN SÖZEN’E TEŞEKKÜR ETTİ

MATSO Turizm Fakültesi’nin imar çalışması ve çevre düzenlemesi konusunda Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen’in büyük destekleri olduğunu hatırlatan Boztaş, “Sayın Başkanımız, belediye meclis üyeleri ile birlikte Manavgat Belediyesi tarafından Belediye Hastanesi yapılmak üzere inşaatı yapılmış binanın Akdeniz Üniversitesi’ne devreni sağlayarak üniversiteleşme yolunda büyük destek sağladı. Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesini o binaya taşımayı planlıyoruz. Belediye Başkanımız Şükrü Sözen ve Belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

10 YILDA 25 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ

Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğine vurgu yapan Boztaş, ilçeye Üniversite kurulması ile 10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedeflediklerini hatırlattı. Boztaş, üniversitenin sosyal ve kültürel katkı sağmasının yanı sıra ilçe ekonomisi ve ticaretine de katkı sağlayacağını belirtti.

ÜNİVERSİTE KONUSUNDA ADIMLAR ATILACAK

Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer ise Başkan Boztaş’a desteği için teşekkür ederek fakültenin Manavgat’a hayırlı olmasını diledi.  Bütün enerjisi ve sinerjisini Manavgat’ın üniversiteleşmesi yolunda kullanacağına vurgu yapan Karkacıer, “Üniversiteleşme yolunda onunda çok değerli fikir ve katkıları olacak. Bilimi ve desteği bir araya getiriyoruz. İnşallah bundan sonra üniversite olma yolunda gereken adımları atacağız. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi olarak hızlı bir şekilde en az iki bölümde eğitim öğretime başlamayı planlıyoruz. Bunun için gerekli çalışmayı yaptık. Önümüzdeki hafta üniversitemiz senatosunda görüşülecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerimizi alacağız. İlerleyen yıllarda fakültemizi büyüterek genişleteceğiz. Bu tür sosyal içerikli fakültelerde öğrenci sayıları oldukça fazladır. Orta vadede 4-5 bin civarında olacaktır. Fakültemiz Manavgat’ın sosyal kültürel ve ekonomik alanda gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz