Yeşilbağlı kızlar imkansızlıklara rağmen namağlup grup lideri

28 Nisan 2018 Cumartesi, 10:13

İmkansızlıklar içinde yaptıkları antrenmanlarla gündeme gelen Yeşilbağ Cumhuriyet Ortaokulu futsal takımı il genelinde düzenlenen Küçükler Futsal Turnuvasında oynadığı karşılaşmaları kazanarak grup lideri olarak finallere yükseldi.

Eski kamyon lastiği ve çıta gibi buldukları çeşitli malzemelerle antrenman yapmaya çalışmalarıyla gündeme gelen Manavgat’a 110 kilometre uzaklıktaki Yeşilbağ Cumhuriyet Ortaokulu Kız Futsal Takımı, Antalya’da okul sporları kapsamında düzenlenen Küçük Kızlar Futsal Turnuvası’nda A grubunda namağlup lider olarak maçlarını tamamladı. Grupta 17 Nisan’da Süleyman Demirel Ortaokulu’yla karşılaşan Yeşilbağ Cumhuriyet Ortaokulu karşılaşmayı 3-0 galip tamamladı. Geçen Salı günü Kumluca Adrasan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu 6-0 mağlup eden ve Perşembe günü ise rakipleri Duraliler Ortaokulu’nun karşılaşmaya çıkmaması üzerine hükmen 3-0 sahadan galip ayrılan Yeşilbağ Cumhuriyet Ortaokulu futsal takımı bu sonuçlarla grubunu namağlup lider olarak tamamladı. Yeşilbağ Cumhuriyet Ortaokulu 15 Mayıs’ta yapılacak olan finallerde il şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Manavgat’ın en uzak mahallesi olduklarını belirten okul müdür vekili ve beden eğitimi öğretmeni Belin Ada, öğrencilerin karşılaşmalar için gittikleri Antalya’yı ilk defa gördüklerini söyledi. Kendilerine ulaşımda Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin katkı sağladığını belirten Belin Ada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yardımıyla öğrencilerin Hayme Ana Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Yurdu’nda konakladıklarını söyledi. Futsal takımına yardımda bulunan kurum ve yetkililere teşekkür eden Belin Ada, öğrencilerin ilk defa geldikleri Antalya’da hayatlarında ilk defa sinema ve tiyatroya gittiklerini anlattı.

Takım olarak gruptaki maçlarda başarılı sonuçlar aldıklarını ve namağlup grup lideri olarak finallere katılmaya hak kazandıklarını söyleyen Ada, “Oynadığımız her iki maçta da çocuklar sahada inanılmaz mücadele etti. Biz onlara güvendik, onlarda bu güvenimizi boşa çıkartmadı. İlk maçımızı tedirginliğe rağmen 3-0 kazanan çocukların kendilerine güvenleri geldi. İkinci maçta sahadan 6-0 galip ayrıldık” diye konuştu. Belin Ada, maçları izlemek için Yeşilbağ’dan gelen ailelerin de tribünlerde olmasının öğrencileri daha da hırslandırdığını sözlerine ekledi.

FOTO GALERİ

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz